Mudlové a čarodějové.

9. června 2014 v 19:17 | Hakky Life |  Příběhy
Tato kniha je věnována všem dětem z mudlovských rodin. I mezi čaroději se najdou lidi, kteří mají mudly v oblibě. Také všem mým kamarádům co mě v mém koníčku podporují jmenovitě: Alice von Thean, Blair Taylor, Becca Evans, Merovol Grosse, John Gilbert, Michael Wood, Richard Westwood.

Mudlové neboli ne-kouzelníci. Jsou to lidé jako my, ale neumí žádná kouzla. Žijí na stejné planetě a měli by jsme je tolerovat a respektovat.
Kdysi dávno mudlové a kouzelníci žili pospolu a dokonce věděli, že kouzla existují, jenomže po nějaké době, kouzelníci pochopili, že je mudlové jen využívají a proto se rozhodli od nich izolovat.
Jako dívka z čistokrevné rodiny jsem se často s mudly nestýkala, ale když jsem odjela k babičce na vesnici měla jsem spoustu mudlovských kamarádů. Ti mě zasvětili do jejich života.

Zprvu jsem měla problém, naučit se žít jako mudla. Nepoužívala jsem kouzla, ale měla jsem problém s obyčejnými věcmi jako je vynášení košů, umývání nádobí rukama, no prostě domácí práce. Ale moje nejlepší kamarádka Ive, mě vše naučila. Vždy se smála, že jsem analfabet a nemehlo. Já to vysvětlovala tak, že doma nemusím nic dělat. Brzy jsem začala odkoukávat věci od ní a její maminky, tak mi učení mudlovských věcí šlo mnohem lépe.

Přes prázdniny jsem se toho naučila víc něž, když jsem byla doma. Tam mě otec dlouhou dobu vytloukal mudlovské návyky z hlavy. Ale abych se dostala k jádru věci: ráda bych vlastními slovy popsala co je to být mudlou a čarodějem. Ukázala rozdíly.

Mnoho kouzelníků jimi opovrhuje, hlavně z čistokrevných rodin, ale já si myslím, že i mudlové by se mohli naučit některé kouzelné dovednosti. Třeba takové lektvary, jsou jako vaření. My na to potřebujeme skřítky a oni to zvládají holýma rukama.
Já jsem svůj první štrůdl upekla právě u Ive. Její mamka nám nakoupila potřebné ingredience v obchodním domě a mohli jsme začít.
Nikdy jsem sama nevařila, my na to měli skřítku Weng. Proto to pro mě byl úžasný zážitek. Prvně jsem rozválela lískové těsto. Těžce se válelo válečkem na nudle. Museli bát tenké, ale aby se neroztrhlo. Potom jsem musela nastrouhat jablka. Ty jsem prvně sloupla ze slupky až pak použila struhadlo. Asi desetkrát jsem se strouhala než jsem dostala správný grif. Na těsto jsem nasypala cukr a skořici. Té jsem trochu přehnala. Maminka Ive mi řekla, že bych měla trochu zmírnit, že skořice je hořká a nechutnalo by to tolik.
Na skořici jsem naskládala jablka a zabalila tak že to vypadalo jako housenka. Hrdě jsem dala svůj výtvor do trouby. (Troubu mudlové často používají na přípravu svých pokrmů).
Čekala jsem netrpělivě až budu moct vytáhnout svůj výtvor. Čekání je mudlovská špatná vlastnost. Musí čekat skoro všude. Na autobus, na metro, na jídlo, u doktora no prostě všude.
Konečně jsem usoudila, po tom co mi to řekla maminka Ive, že mohu vytáhnout štrůdl ven. No, nebyla jsem zvyklá a tak jsem si popálila pěkně pracky.
Zatím co mě Ive chladila ruce ve studené vodě. Paní Palmerová chystala buchtu na talíře. Docela jsme si pochutnali, až na tu skořici, které tam bylo požehnaně mnoho.

Další věc. My máme košťata, ale mudlové používají auta. Auto je stroj, který má za úkol dopravit lidi z místa A na místo B. Trvá to nějaký čas. My máme košťata a nebo jednoduší způsob dopravy, letax či přemisťování. Jela jsem autem jen jednou, na koncert metalové skupiny Nightwish. Vylo mi deset a milovala jsem akce s kamarády. Povedlo se nám sehnat lístky. Padlo na to celé moje kapesné.
Jízda s kamarádovou matkou mě dost vyděsila. Prvně nás odstavili na bok policisté - to jsou něco jako naši bystrozoři. Kontrolovaly doklady a zda paní Trenconová nepila alkohol. Pustili nás asi dvacet minut na to. Jeli jsme dál. Na koncert jsme se nedostali, protože auto dostalo smyk na vlhké vozovce a napálili jsme to do stromu.
Odvezli mě do nemocnice U svaté Terezy. Musím uznat, že naše nemocnice je na úrovni. Dali mi na ruku jakousi, sádru a řekli, že tak půl roku mi bude srůstat kost. Poklepala jsem si na čelo. Půl roku? To si snad dělají srandu. Takže mudlové léčí zlomeniny cca 6 měsíců. Takže v této oblasti opravdu vedeme my a jsem ráda, že jsem kouzelnice.

Přeměňování je taky kapitola sama o sobě. My umíme kouzli změnit všechno, ale mudlové to vše přetváří rukama. Když mi bylo devět let, babčini sousedi vytvářeli nový altánek. Jeden den tam stál starý altán a druhý den začali stavět základy nového altánku. Nebo jiný příklad, kdy žena po ránu je unavená a má kruhy pod očima ještě si nenanesla make-up a po chvíli v koupelně se zcela změní v charismatickou ženu, plnou síly do dalšího dne. I mudlové umí kouzlit, ale bez hůlek.

Dějiny čar a kouzel? Podobné jako dějiny ve škole. Učebnice plné různých dat, které si musí děti mudlů zapamatovat aby prolezli do dalšího ročníku. Mě historie vždy bavila, ale podle mě historie v mudlovském světě a kouzelnickém světě je podobná. My se učíme o kouzelnících a oni o vůdcích a válkách. Není tu moc velký rozdíl, všichni si musíme pamatovat významná data.

Přejdu trochu do jiné oblasti. Jsem ráda, že se některé děti mudlů dostanou do Bradavic. Nevím proč mnoho zmiozelských je nemá rádo. Mnoho z těchto dětí jsou nakonec nadaní čarodějové a čarodějky. Dostanou se dál něž my a to máme čistou krev. Tak na co tolik nenávisti? I mezi čaroději se objevují výjimky - Motáci. O tom vím své. Bratr od babičky byl moták, celá rodina ho odvrhla až na mě a babičku. Viděl věci, které mohou jen čarodějové a byla s ním legrace. Mnohdy na něho čarodějové koukali jako na odpad a přitom on si tohle nevybral.
To kde se narodíme nevybíráme my, ale osud a to vy si čarodějové měli uvědomit.

Takže bych chtěla touto knihou říct, že mudlové mají mnohdy těžší život než my. Mávneme hůlkou a máme co jsme chtěli, oni na to těžce vydělávají peníze a to rukama. Proto nechápu čaroděje, kteří chtějí jen čistokrevné rodiny, které se nepaktují s mudly a taky nerozumím černokněžníkům co jim chtějí ublížit. Oni nejsou hrozba. Jsou slabší než my, tak proč se v každé epoše najde člověk co jim chce ublížit?
 


Komentáře

1 evestar evestar | Web | 7. června 2016 v 21:57 | Reagovat

půjčky v plzni O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama