IV. Seznamte se s Monolitem.

4. března 2014 v 16:23 | Hakky Life |  Zira's diary
Vše začalo zcela nevinně. Sem tam se někdo vyptával kolem. Zjišťovali kdo dovezl ty zásoby zdravotnického materiálu. Bylo to zprvu zcela nenápadné, pár chlapů posedávalo okolo baru a popíjelo, ale když nic nezjistilo, začali být více agresivní. Už se nevyptávali jako kamarád kamaráda, kdo se jim dostal pod ruku skončil se zlomeným nosem a nebo jinak natlučený.

Jirčenko mě vzal okolo Trečeva. Vysvětlil mi kouzlo matiček a šroubků.
Kousek od bunkru bylo místo, kterému se říká Stará benzínka. Ještě do teď byl v nádržích benzín, ale už byl nejspíše zvětralí. Změnil se ve vodu a jakýsi mazlavý hnus. V místě kde kdysi stávali auta, byl žár.
První šroubek padl doprostřed anomálie a objevil se ohnivý gejzír. Takto mi Jirčenko ukázal většinu anomálií, na které jsem v Zóně mohla narazit a jak je důležité házet kovové předměty před a kolem sebe, jinak hrozí jistá smrt.
Dlouho jsme se u ní nezdržovali, protože nikdo nevěděl kdy konečně vyletí celá benzínka do vzduchu.

K večeru jsme se raději stáhli zpátky do bunkru. Bylo to nejbezpečnější místo. Tedy mysleli jsme si to. Svoboda za ty čtyři dny mého výcviku přežití v Zóně nasbírala hodně důkazů, proti mě.
Bylo to logické, když jsem se v té době objevila jenom já. Svoboda měla dojem, že se totiž pachatel schovává. Moje likvidace nebyla, ale tak jednoduchá jak si představovali, protože semnou pořád někdo byl. Venku i v bunkru. Narazila jsem totiž na dobrou skupinku džentlmenů, ač o nich všichni říkali, že jsou pošuci.
Monolit mě mezi sebe přijal s otevřenou náručí. Hlavní Šaman, věčně zfetovaný kokainem a zhulený marihuanou se postaral o to, abych byla v bezpečí.
Monolit je v Zóně nejméně oblíbená frakce. Členové této skupiny milují Zónu jako vlastní matku a chrání ji. Možná ji lidé nemají rádi pro jejich přesvědčení, právě Monolit rozšiřuje po Zóně myšlenku jako, že existuje něco jako "Plnič přání". Mnoho členů zasvětilo celý svůj život v Zóně i ochraně "Velkého krystalu". Šaman mi slíbil, že mi jednou vysvětlí víc, ale zatím na to nejsem připravená.

Tuto skupinku mi doporučil Jirčenko. Když byl mladý kluk a přijel do Zóny, právě Monolit ho přijal mezi sebe. Zachránil mu párkrát kůži. Zajimavé na tom bylo, že mutanti tuto fraci nechávali napokoji.

Většinu dne žili monolitáci venku v Zóně a kupodivu se i vraceli v celku a někdy nosili velice mocné artefakty, za které si později kupovali omamné látky a chlast. Šaman nerad prodával bohatství Zóny, ale když šlo o drogy, rád si pohovořil o ceně. Oblíbila jsem si je jako vlastní rodinu a do jiné frakce se mi vstupovat nechtělo.
Jednou večer jsem se vracela z venku. Nebyl pěkný den, lilo jako z konve a půda nestíhala hltat vodu. Pod nohama to čvachtalo a ruce jsem měla promrzlé až na kost. Cítila jsem jak mi od úst jde pára a stoupá ke korunám stromů.
Vracela jsem se z výletu sama, protože velký Šaman potřeboval všechny muže v terénu. Pár snorků dělalo neplechu, kde neměli, a tak je chtěl nasměrovat na dobrou cestu. Šaman vždy věřil, že Zóna ho poslouchá.
Překročila jsem kaluž a zastavila se. V lese bylo tak neuvěřitelné ticho, až moc velké ticho. Přede mnou vynořila postava.
Pomalu jsem chtěla pokračovat v cestě měla jsem špatný pocit. V tichu nešlo slyšet nic jiného než naše kroky. Na zádech mi naskočila husí kůže, otočila jsem se za sebe. Měla jsem pocit jako by mě někdo sledoval, ale přesto nic nebylo vidět. Muž naproti měl ruce v kapsách, prošli jsme klidně kolem sebe bez prudchých pohybů a já koutkem oka zahlédla nášivku na bundě, bylo pozdě, než jsem stihla se otočit a jakoliv zareágovat tak jsem dostala ránu pažbou zbraně do zátylku.

Pozn. autora: Frakce Monolit je tajemný stalkerský klan. Monoliťané věří na ,,Plnič Přání" v podobě vzácného artefaktu ukrytého v centru Zóny. Členové této frakce zasvětili své životy k ochraně Monolitu ,,Velkého Krystalu".
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama