Říjen 2013

LARP: Hlídky - Oko bouře

24. října 2013 v 22:18 | Hakky Life |  LARP

Psal se rok 1969, když Anna Samarická vyšla z budovy Noční hlídky. Před starým domem se opírala drobná dívenka, její jméno znělo Karin Samarická.
"Co po tobě chtěli?" houkla Karin a sjela Annu pohledem jako by byla její starostlivá matka.
"Prej mám esenci šera, ale nic na mě nevyštrachali, tak mě museli pustit." poznamenala Anna jako vždy svým "je mi to putna" stylem.
Hlídka z ní nic nedostala, protože před tím než došla do budovy, na sebe použila silné ohnisko Zapomeň. Karin si pamatovala všechno , ale jí předvolání nepřišlo.
"Našel se kupec, má pro nás zajímavou nabídku …" zvěstovala Anně Karin veselým hlasem. Obě se vydaly směrem k hospůdce U červeného Draka.

Nikdo netušil, že prodej Esence šera bude mít jednoho dne zlé následky. Snad Šero Annu a Karin podvedlo a nebo to byl kupec? Obě dívky seděly ten den v kavárničce a měly před sebou zmrzlinu, která se pod návalem slunečních paprsků roztékala. Ozval se zvoneček u dveří a Karin zbystřila. Anna neváhala a sevřela v ruce ohnisko vysoké kategorie, otočila hlavu na muže, který si to mířil k nim.
"Schovej to kouzlo, a raději mě dobře poslouchejte obě dvě" řekl muž, kterého zprvu ani jedna ze sester nepoznala. "Chci Esenci Šera zpátky, vím, že jste ji ukradly vy, a tak vám dávám nějaký ten měsíc na nalezení. Pokud mi ji nedonesete nebude to pěkný pohled." s těmito slovy odešel z kavárny.
Anna upustila lžíci, nikdy si jména moc nepamatovala. Pozdě, ale přece vyslovila mužovo jméno: "To byl Kelej?!"
Nebylo divu, že sestry zaplatily peníze a odešly bez dojedení výborného zmrzlinového poháru. Měly pocit, že minulost stará 44 let je nemůže dohnat. Jak se mýlily, když je konečně našla a začala si vybírat svou daň. Nebyl to jediný člověk, který chtěl zpátky věci, které ukradly. Jako na potvoru se začali objevovat další a další lidé. Copak je Šero chce co nejvíce vytrestat?

Poučení z toho plyne. I Jiné dožene minulost. Může to být stovky let nebo tisíce, ale Jiní nezapomínají a proto, moje rada zní. Když kradete artefakty, buď tomu člověku vymažte paměť a nebo to čmajzněte tak ať Vás nevidí!