VI. Setkání s odporem v Čechách

6. srpna 2012 v 13:32 | Hakky Life |  Příběhy
Setkání s odporem v Čechách

Poprvé jsem viděla tolik lidí co odporovali mocným mužům jako byl Voldemort. Kdysi by nikoho nenapadlo, že Voldemort bude mít moc ničit životy kouzelníků a mudlů. Teď měl víc stoupenců než odboj. Většina lidí se k němu přidala jen protože měla strach a nebo jim vyhrožoval. Odboj bylo jediný fungující spiknutí proti němu. V Londýně byl bohužel rozprášen na prach a hned na to rozdrtili i odpor v Miami, Los Angeles a jiných městech.

Česká republika byla jiná. Chránila ji bariéra a odboj převzal iniciativu. Na ministerstvu v Brně byl starostolec složen jen z mudlovských šmejdů. V Praze zase ministr kouzel neměl čistou krev. Vládl tu klid a hlavně se tulidi za krev neodsuzovali. Mudlové žili svůj život a kouzelnické komunitě neměli ani tucha.
Asi nikdo z vás netuší, že jsme měli jedny z největších kouzelníků. Třeba Faust byl jedním z nich. Bohužel po neshodě s jiným kouzelníkem si spakoval věci a odletěl pryč. Díky koštěti je ve střeše díra a smrdí to tam sírou, jen protože použil výbušné kouzlo.
Wulf mě vzal na pobočku ministerstva v Brně. Zde jsem se seznámila s Alanem Bruxem. Byl to podsaditý, plešatý pán, ale byl velice milý a příjemný.
"Jmenuji se Alan Brux jsem tu přes imigraci kouzelníků … musím uznat, že se ještě nepovedlo nikomu utéci Voldemortovy z oprátky." poznamenal a otevřel si sešitek. "Mohu poprosit celé jméno?"
"Postačí jen Anna …" řekla jsem tiše a temně. "Nechci říkat svoje příjmení … není to správné …" koukla jsem se na Wulfa, který studoval kašnu uprostřed ministerstva.

Dva ptáčci pili vodu z kašny a uprostřed stál kouzelník se zdviženou hůlkou, ze které se chrlila voda. Ona osoba měla na sobě plášť, ale pod ním měla džíny a volné triko.
"Pěkná recese …" poznamenala jsem. "Ale teď si chci promluvit s člověkem, který to tu vede … potřebuji vědět, zda hodlají bojovat a jak …" otočila jsem se na Alana. Jeho jméno sem nepatřilo také utekl před Voldemortem a jeho pochopi. Neřekl ani slovo jen mu naznačil rukou směr a já se vydala vstříc kanceláři.

Na dveřích bylo Adam Novák. Když jsem zaklepala chvíli nikdo neotevíral, ale pak došel mladý muž. Byl vysoký a měl blonďaté vlasy. Hubený jak lunt s kruhy pod očima. Začal lámanou angličtinou, protože nejspíš dostal zprávu kdo jsem. "Dobrý den … jmenuji se Adam Novák vy asi budete Anna …" gramatické chyby jsem nepočítala, ne každý mluví plynule naší řečí.
"Ano jsem Anna … mohla bych s vámi mluvit?" mluvila jsem opravdu lehkou angličtinou. "Co hodláte dělat aby jste zastavil Voldemorta?"
Adam polknul. Neměl rád asi to jméno. "Já už neudělám nic … jestli chce vyhrát, vyhraje …"

Ten den se mi zhroutil svět. Adam nechtěl bojovat i nadále, ale Wulf mě uklidnil. Prohrajeme pokud prolomí bariéru a ta zatím drží jak má. Zítra bude lepší den rozhodnu se co udělám dál a pokusím se přemluvit Adama aby to nevzdával a projdu si záznamy bitev z Voldemortem pokud se něco nestane.
 


Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 12. srpna 2012 v 23:13 | Reagovat

Hmmm... zajímavé... zapojit ČR do HPFF? Předtím jsem to viděla jen jednou, u Mirimë (povidky-mirime.estranky.cz) byl to hezký příběh, ale nedokončila jej... doufám, že tady to bude jiné... už kvůli tomu, že bych chtěla vidět dokončený příběh, kde hrají ČR nějakou roli :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama