9. Kapitola - SG-16 - Válka začíná ...

21. června 2012 v 19:21 | Hakky Life
Vše co si pamatuji a co jsme ve virtuální realitě probírali byla pravda. Opravdu se objevili nový nepřátele. S Deanem jsme manželé byli už dva měsíce. Vše mi připadalo tak čtrnáct dní staré. Seděla jsem v zasedačce a sepisovala hlášení z mise. Planetu jsem napsala jako nebezpečnou. V tom vešel do místnosti zarostlí muž s černými vlasy. Byl to voják a mohlo mu být přes 45 let. "Mám se zde hlásit u majora Kolinsové!" nesalutoval byl taky major jako já. "To jsem já …" usmála jsem se a vstala. "Vy jste?" "Major Seth Teimon ptáče … slyšel jsem, že máš super tým … brejlouna, pilotku a doktorku" řekl a hodil si věci na zem. "Prej si super velitelka holka … proto mě sem převeleli …" nadechl se. "Mám super extra zkušenosti a mohu vám pomoct." Hrdě zvedl hlavu. "Em … majore Teimone … máte papíry?" podal mi je a já si to prolistovala. "Dobře … už jste byl u generála Lendryho?" zeptala jsem se a podala mu papíry zpět. "Ano … a docela rád poznám svůj tým nový tým …" zakuckala jsem se.
"SG-16! Do zasedací místnosti …" Sarah přiběhla jako poslední. "Sarah Black! Páni slyšel jsem o vašich schopnostech … naučila jste se to od Shepparda?" Sarah jen zmateně koukla na mě a pak na majora. "Ano pane … naučila …" usmála se a sedla si. "Vy jste tedy zástupce velitele?" oddechla jsem si a koukla se na Setha. "Ano váš zástupce … slyšel jsem, že se dostáváte dost do průserů …jinak říkejte mi jenom Seth …" seděl a koukal na bránu. "Dobře Sethe … takže vy jste převelen místo Deana … ?" Přikývl a otočil se na mě. "Ano místo vašeho muže …" usmál se. "Už jsem si o vás něco četl … jste zajímavý tým opravdu hodně zajímavý …" Vešel generál Lendry. "Zdravím … SG-16" sedl si. "S novým členem týmu jste se seznámili?" zeptal se generál. "No nevím zatím vím jen jméno …" podotkla jsem. Generál se usmál. "Major Seth Teimon je nejlepší technik, kterého jsem měl tu čest potkat …" usmíval se. "Také voják je to velice dobrý … Vy jste Zoro astrofyzik a on technik budete se doplňovat …" Povzdychla jsem si. "Dobře pane proč jsme tady?" koukla jsem se na svůj tým. "Máte misi … s SG-1 jdete na planetu PX - 6789000" hodil na stůl složku. V tom se objevil i Cameron a celá SG-1. "Čau SG-16 jsem Cameron!" sedl si vedle mě. "Vy musíte být velitel SG-16 co?" kukl se na Setha. Dala jsem ruce v bok. "Já jsem velitelka týmu SG-16!" vyštěkla jsem. "Sice tak asi nevypadám plukovníku s velkým egem … ale opravdu jsem VELITELKA týmu SG-16!" vyděšeně se odsunul dozadu. "Jo omlouvám se …" "Co je to za misi?" otočila jsem hlavu na generála. "Hm?" "Mise na planetu kde jsou Ori … musíme o nich něco zjistit …" řekl Lendry. "Jaké mají slabiny a podobné věci co mají za víru!" přikývla jsem a koukla se na plukovníka s kterým jsem si nepadla do oka. "Dobře vyrážíme za 2 hodiny … SG-16 buďte u brány …" všichni se zvedli a odešli. "Hele asi jsme si nepadli do oka Kolinsová … ale přesto já tady velím …" Otočila jsem se na plukovníka. "Jak dlouho tu jste? Na kolika misích jste byl?" vyštěkla jsem na něho. "Byl jste už v zajetí? I O'neill byl lepší než vy!" Zatnul pěst. "Ty o O'neillovi nic nevíš!" zasyčel. Zasmála jsem se a koukla na něho. "Jsem jeho neteř … ale ok nic o něm nevím … u SGC jsem déle než vy!" obešla jsem ho. "Za 2 hodiny u brány! A mějte pane celou výstroj!" zpražila jsem ho pohledem.
Opravdu byla SG-16 i SG-1 u brány přesně. Samantha stála zamnou. "Nebuď na něho taková … přece jen je to nováček …" usmála se. "Pěkně blbej nováček …" zašeptala jsem tiše. "Proč si všichni myslí, že neumím vést tým Samantho?" zmáčkla mi rameno. "Umíš … a já to vím …"
Na druhé straně brány byl klid. Malp stál kde měl a koukal směrem k městu. "Ranní motlitba?" ušklíbla jsem se. "Ti Orájové se mi nelíbí …" Vedle mě se objevila Vala. "To mě taky ne …" Celý tým jsme se vydali k městu. Daniel a Sam šli vedle sebe a bouřlivě diskutovali o egyptské architektuře. Nechápala jsem je. Ale se Samanthou jsme se taky nějak zakecali o astrofyzice. Každá jsme měli svůj názor na generátory.
Mitchell nás zastavil. "K zemi …" přikývla jsem a klekla si vedle něho. "Orájové?" přikývl a podal mi dalekohled. Koukla jsem se do vesnice a nadechla se. "Tohle bude malinko problém …" podala jsem dalekohled Samanhtě. "Vidím …" podotkla tiše.
"Kolik jich tam je?" zeptala se Sarah. "Moc …" pokynula jsem ji ať si klekne vedle a dala jsem jí dalekohled. "Vy se k ní chováte jako by to byl nějaký plukovník …" Sarah se ušklíbla a koukla se na něho. Mám nalétáno za poslední rok 3000 hodin plukovníku … trochu úcty ano …?" stáhla se zase dozadu. Ta holka se i líbila. "Takže … je jich tam asi 50 … SG-16 … převlečeme se a zajdeme tam" koukla jsem se na Samanthu. "Počkáte tu?" kývla a usmála se na mě. "Ano než se vrátíte …"
Vydali jsme se k městu v převleku za místní obyvatele. "Jediná správná víra je tady v knize počátku!" máchal před lidmi knihou tak tlustou, že jsem se divila že ji unese. "Zde najdete pravdu …" Převor se koukl naším směrem. "Další zbloudilí návštěvníci … přidejte se k naší mši …" koukla jsem se na SG-16 a kývla. Klekli jsme si vedle sebe a vesničanů. "Pekelně dlouhá mše …" houkla jsem na Lenny.
"Kdo nevěří bude zničen … a kdo uvěří bude povznesen!" Sarah si jen odfrkla. Převor se koukl naším směrem. "Cítím tu něco … jako nevěřící!" pousmála jsem se.
"S vaší vírou jsem se nesetkala …" řekla jsem popravdě. "Zatím jsem ateista … nechcete mi tedy pomoct věřit?" koukla jsem se na převora. "Abych pochopila vaši víru." "To je důkaz! To je důkaz, že naše víra je důležitá a zajímavá …" ukázal mým směrem. "Pročti si knihu počátku dítě …" koukla jsem se na svoje lidi. "Takže? Dáte mi knihu?"
"Jistě dítě zvídavé … tu …" podal mi nějakou knížku trošku tenčí. "Ať víra Orájů vyhraje!" Pak se otočil a odcházel pryč. Otočila jsem se na své lidi. "Pojďte … máme co jsme chtěli …" Přikývli a raději jsme se vytratili než nás chytnou Orájové.
"Prej věrná ovečka …" hodila jsem Samantě knihu. "Jo věrná si …" ušklíbla se na mě. "Měli by jsme zmizet než si toho všimnou …" rychle jsme se vydali k bráně.
Seděla jsem v zasedačce a psala zprávu. "To je můj úkol Kolinsová!" stál ve dveřích. "Ok Mittchle … vyhlásil sis válku!" nechala jsem mu tam věci na psaní a odešla rovnou za manželem se kterým jsme jeli domů. "Co to poslali za blbce do SG-1!" nadávala jsem při chůzi k výtahu. Ve stejnou dobu si mistel Cameron. 'Co je to za krávu v té SG-16 …' začali jsme se nenávidět a dávali jsme to jasně najevo. Byla tu soukromá válka.
 


Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 21. června 2012 v 19:30 | Reagovat

Prosím dej hlas pro Annu a Julii http://fotografka-nicol.blog.cz/1206/sonb-finale#komentare
prohráváme prosím o tvou pomoc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama