5. Kapitola - SGC -16 - Ruiny

21. června 2012 v 19:08 | Hakky Life |  Příběhy
Dean se objevil u mě. "Mohu si sednout majore?" kývla jsem. "Tak připraven na misi majore?" zeptala jsem se já. Usmál se a sedl si. "Nesnídáš?" povytáhla jsem obočí. Koukl se na prázdné místo před sebe. "No nic moc nepojím …" ušklíbl se.
Dean šel za mnou a Sam si povídal s holkami. Lenny a Sarah si docela rozuměli. Obě měli rády rock a metál. Jediné v čem si nerozuměli byly chutě. Sarah byla vegetariánka a Lenny byla masožravec. Teď o tom nějak bouřlivě diskutovali. Protočila jsem oči a koukla se na Jacka. "Jak to máte v týmu vy?" koukl se na mě přes brýle. "Jsme dobrý tým … vy taky co?" zeptal se s úsměvem. Přikývla jsem. "Ano SG-16 je úplně super … Dean je dobrý voják … holky taky a Sam … archeolog se zbraní co chceš?"
Konečně jsem uviděla město. "Už tam budeme." řekla jsem tiše. "Doufám, že nás tu nic nepřekvapí …" povzdychla jsem si. "Další překvápko bych nepřežila …"
"Copak?" koukla se na mě Samantha. "Prvně Anubis a jeho archív, pak mi utekl kluk …" mávla jsem rukou. Sam kývla. "Jo toto chlapy nepochopí … a taky mezi námi děvčaty …" zašeptala a koukla na O'neilla. "Nemají kluci rádi, když je holka chytřejší než on …" mrkla na mě. Konečně jsme byly ve městě. "Tak jdeme na to písmo ne?" koukla jsem se na Daniela. Ten už utkal k deskám. "Zoro … umíš to přeložit …?" zeptal se mě Daniel.
Byla jsem před ním. Už jsem četla nápisy na stěně. "Deska tak pravá jak falešná … jen antik ví co se děje a jaká deska je pravá, ty jež právo na to nemáš nečti tato slova …" překládala jsem rychle. "Tady ukrytá je zbraň, ale zda funkční je na tvých úmyslech a genech …" koukla jsem se na Daniela. "Tady to chybí …" ukázala jsem na odřenou tabuli. "Vidíš to tady?"
Daniel byl naštvaný a já procházela s týmem ruiny. "TADY!" zavolala jsem na SG-1. O'neill se s týmem objevili chvíli na to. "Co jste našli?" zeptal se. "Dveře …" řekla Satan a Lenny na ně poťukala. "Pustí jen antika …" řekla Lenny a odstoupila. Udělala dobře, protože Deana náhle trefil elektrický výboj a trefil i Jacka.

O 3 dny později.

Na místo byla poslána SG-10 a SG-13, které to zajistili. O'neill a Kolins pořád byli mimo sebe. Seděla jsem u Jacka celé tři dny. O oba dva jsem měla strach. Usnula jsem u Jacka a držela se s ním za ruce. "Zoro?" oba dva seděli na zídce u Jackova domu. "Jacku? Deane? Co se děje?" došla jsem k nim. "Nemůžeme ven něco nás drží ve vlastních myšlenkách …!" vysvětloval Dean. Atmosféra i místo se změnili. Objevil se nový obraz. Stáli jsme ve vesmírné lodi. Jack, Dean i já jsme se vznášeli ve vzduchu. "Jak mohu pomoct?!" zeptala jsem se. "Na něco musíš přijít, ale honem!"
Spadla jsem ze židle a pořádně si natloukla. "JENET!!!" vstala jsem ze země a rozběhla jsem se ji hledat. "Mám asi nápad …!" Šla po chodbě a v ruce držela kafe. "Na co si přišla? Zoro?" vyrukovala jsem na ni s nápadem. "Klukům dáme zase elektrický impulz a to by je mělo zase dostat zpátky!" koukla jsem se na Jenet a usmála se. "Co si o tom myslíš?" Zamyšleně mě sledovala. "To by mohlo vyjít …"
Hemmond stál u stolu. "Co si o tom myslíte vy doktorko?" Probírali můj nápad. "No z mého hlediska je to docela dobrý nápad … zkusíme a uvidíme …" řekla Janet. "Dobře máte moji podporu …" řekl Hemmond.

Stála jsem u okna a koukla na Jenet jak připravuje defibrilátor. Koukla se na mě nahoru a já kývla. Zatnula jsem ruku. První rána byla jen 50 voltů. Nic se, ale nedělo.
Proto to doktorka zvýšila na 100 voltů. Nabila a další rána. Nic se nedělo.
Koukla jsem se Jenet. Byla jsem zoufalá. Major Dean Kolins byl jeden z mála mužů co mi rozuměl. Nechtěla jsem zrovna přijít o majora Kolinse. Už jsem přišla o jeho otce a další ztrátu bych nevydržela.
150 voltů. Zase rána. Konečně se něco stalo. Jack chytl Janet ruku. "Ještě jednou a budu střílet …" zahučel. Dean otevřel oko. "Koho to byl nápad?" Usmála jsem se. Přežili to a ihned je takový. "Majore Kolinsi měl by jste si odpočinout i vy plukovníku O'neille …" odešla jsem sepsat nějaké to hlášení.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama