2. Kapitola - SG-16 - Už nejsme vědecký tým

21. června 2012 v 19:00 | Hakky Life |  Příběhy
Asi 3 týdny se mi hojila noha. Jenet uměla velice dobře léčit. Netrvalo dlouho a stála jsem u Hemmonda s tím že chci do týmu. Týden se mi nikdo neozval a pak se v pokoji objevil strýc. "Jacku … tedy pane …" O'neill se zasmál. "Jsem mimo službu … jo a Zoro tady něco …" hrabal se v kapse. "Zítra se máš hlásit u generála" vytáhl frčky. "Majore … takže hezky ve vojenským budeš si vybírat tým …" mrkl na mě. "COŽE?!" objala jsem ho. "Není to omyl?!" "Ne Zoro není to omyl … jsi povýšená a dostaneš tým …" Polkla jsem. "Byla jsem na pár misích!" mávnul rukou. "Co na tom … jsi voják dlouho a ukázala ses jako dobrý voják … gratuluji …" otočil se k odchodu. "Zoro nechceš s námi na pivo?" koukl se na mě přes rameno. Kývla jsem. "Ráda."
Bar
Jack mi neřekl, že tam bude celá SG-1. "Zoro!" Samantha mě objala. "Gratuluji k povýšení …" usmála se a prohlédla si mě. "Budeš dobrá velitelka …" Koukla jsem se na Jacka. "To ví celá základna?" povytáhla jsem obočí. "Ano …" sedl si ke stolu. Tial'C si stoupl. "Zajímavé, že tak mladá žena už má tak vysokou hodnost …" Zrudla jsem a koukla se na všechny. "Je mi 28 nejsem mladá!" řekla jsem tiše. "28 je úžasný věk …" řekl Daniel. "Ve středověkém Egyptě bys byla už 15 let vdaná …" usmála jsem se. "Danieli nejme ve starém Egyptě …" podotkla jsem. Celý večer jsme si užili. Já se nasmála a docela opila. Vysadili mě u SGC. "Moc děkuji všem super večer …" Samantha usínala na zadním sedadle. "Tak zítra …" podívala jsem se na hodinky. "Dneska … dobrou …"

SGC
"Pane mám se zde dnes hlásit v 8:00!" zasalutovala jsem. "Zullu!" usmál se Hemmond a dal mi pohov. "Všiml jsem si, že si vyřizujete změnu příjmení …" Přikývla jsem a koukla se před sebe. "Na O'neill pane …" "To je velice hezké majore … pojďte semnou ukážu vám váš nový tým!"
Můj tým. Jak jsem toto slovo chtěla slyšet. "SG-16 toto je major Zora O'neill … neteř Jacka O'neilla …" řekl mi už mým novým příjmením. Všichni zasalutovali. "Prosím představte se …" Vstal pomenší muž. Mohlo mu být tak 35 let. Měl hnědé vlasy a brýle. "Já jsem Sam Wero" představil se klidně. 'Asi vědec …' pomyslela jsem si. "Jsem Archeolog …" sedl si.
Mladý muž z černými vlasy vstal a odkašlal si. "Major Dean Kolins … syn velitele SG-16 … je mi 29 let a jsem voják …" usmál se a sedl si. Docela mě to zarazilo. Byl syn mého velitele. Poslední člen byl taky muž. Měl tak 30 let, ale pochybovala jsem. "Jsem Kapitán Marek Dee" představil se a prohrábl si vlasy, které mu chyběli, byl oholený do plešata. "A popravdě se mi nelíbí, že nás vede cucák …"

Zamyšleně jsem ho sledovala jak si sedá. "Cucák? Doufám, že my dva nebudeme mít problémy Kapitáne Marku Dee" to kapitáne jsem krásně zdůraznila. "Jistě pane nebudeme …" ušklíbl se a koukl se na Hemmonda. "To byla sranda, že nás povede ona, že ano?!" ukázal na mě.
"Ona …" začal Hemmond. "Má víc zkušeností než vy … mám dojem, že kdyby jste s ní bojoval nakopala by vám zadek …" řekl Hemmond. "Máte problém? Můžeme vás přeložit kapitáne …"
Vstal. "Ano mám … jsem totiž šovinista a chci do mužského týmu!" zasyčel a koukl se na mě. "Nechci v týmu babu."
O týden později ho dali do SG-6 a od tamtu poslali mladou vojačku Lennu Deveru. Měla blond vlasy. To já byla pravý opak. "Mám se tady hlásit u SG-16!" vypadala ne zrovna potěšeně. "Lenny?" usmála jsem se na ni. "Jsem major Zora O'neill" konečně mi potvrdili moje příjmení. Mohla jsem se tak klidně jmenovat. Po strýci.
"Zora O'neill! Nebudu se samými chlapy!" oddychla si. Představila jsem ji ostatní z týmu. "Jsme SG-16!" otočila jsem se na své lidi. "Průzkumný tým!" vypadala jsem šťastně. "Budeme posíláni na průzkum …" Dean se zaradoval. "Takže ne vědecký?"
"Ne vědecký ne …" koukla jsem se po svých lidech. "Jsme tu tři vojáci a jeden archeolog … já se vyznám v technice goau'ldů takže jsme výborně složený … syšela jsem že slečna Lenny se zase vyzná v létání se stroji mimozemského původu … tady Sam umí 17 jazyky plus nové goau'ldštuna a antština …" pak jsem se koukla na Deana. "A ty prý umíš výborně střílet a dělat strategie … jsem na svůj tým pyšná … jedno se, ale naučte …" nadechla jsem se. "Za prvé … mé rozkazy se plní ač jsou jakkoliv šílené a za druhé" usmála jsem se. "Své lidi neopouštíme …"
Souhlasili semnou. Ty pravidla byly dobrá a to velice a každý chtěl mít někoho po ruce, když se mu něco stane. Takhle vznikl nový tým SG-16. Zde jsme my. Zora, Sam, Dean a Lenny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama