Březen 2012

Typy a kategorie

29. března 2012 v 13:32 | Hakky Life |  Ostatní
Velmi důležité je rozdělení jednotlivých typů Jiných a jejich kategorií.Temné dělíme na:
- černé mágy a kouzelnice (sedmá až mimo kategorie)
- upíry (sedmá až mimo kategorie, upíři mimo kategorie jsou nazýváni Nejvyššími upíry. Kategorie se zvyšuje s počtem vysátých lidí. Upírům nevadí česnek, mohou na Slunce, i když nesnesou přímý pohled do něj, jsou vidět v zrcadle, nemohou vstoupit do něčího domu bez pozvání, stříbro je nezabíjí, dokáže je jen oslabit, ale za to nesnášejí alkohol, protože neblaze působí na jejich organismus. Dostávají licence na lov lidí, podléhají registraci, na hrudi mají cejch)- vlkodlaky (nikdy jsem nečetla o vlkodlakovi, který by měl vyšší než druhou kategorii, ale počítejme s tím, že se mohou dostat až mimo kategorie, svou přeměnu mohou ovládat!, dostávají licence stejně jako upíři, stejně tak mají registrační cejch)- vědmy a vědmáky (sedmá až mimo kategorie. Nepracují přímo se Šerem, ale pro svou činnost vytvářejí artefakty, nabíjejí je a následně využívají, jsou schopni do zdařilého artefaktu naakumulovat obrovské množství síly, výhodou toho je, že mohou mít několik různých artefaktů a jejich vlastnosti podle libosti kombinovat. Většina známých artefaktů je dílem vědem.)Světlé dělíme na:- bílé mágy (sedmá až mimo kategorie)- mágy obratně (mágové s úzce specializovanými schopnostmi, transformují se v různé druhy zvířat. Narozdíl od vlkodlaků mohou využít několik podob jednoho druhu zvířete.)- kouzelnice (sedmá až mimo kategorie)- léčitele (sedmá až mimo kategorie)Celkově se mágové a to jak Světlí, tak Temní rozdělují podle schopností na bojové mágy (operativci, většinou velmi obratní mágové), mágy analytiky (prohlížejí pravděpodobnostní linie a předpovídají buducnost), léčitele a řadové pracovníky hlídky, kteří nejsou většinou příliš silní, nebo mají úzce specializované schopnosti, jako jsou programátoři, atd. Každá hlídka má také Jiné, kteří se specializují na vyhledávání a vyučování nových Jiných.

Noční hlídka

29. března 2012 v 13:31 | Hakky Life |  Ostatní
Noční hlídka je knižní novela žánru fantasy od ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka. Je první částí tetralogieHlídky a volným pokračováním jsou knihy Denní hlídka, Šerá hlídka a Poslední hlídka. S tetralogií Hlídky souvisí i kniha Temná hlídka. Hlavní myšlenka díla stojí na systému rozdělení na dvě kasty, na lidi a Jiné. Jiní mají vyšší moc a jsou schopni vcházet do "šera". Jakéhosi polosvěta kde jinak plyne čas, jinak vypadá svět, jinak vypadají Jiní i lidé. Jiní se však dělí ještě dál na Svétlé a Temné, dělí se na dobro a zlo podle svého rozpoložení před iniciováním, podle toho zda jsou Světlí či Temní se vždy chovají. Iniciace je jakýsi druh přeměny v Jiného. Aby se Temní a Světlí nevyvraždili uzavřeli takzvanou Dohodu. Podle té je v čase temných, v noci, ve službě Noční hlídka kterou vedou Světlí. A naopak ve dne je ve službě temná Denní hlídka. Obě se snaží udržovat rovnováhu. Za každý přestupek jedné strany může druhá udělat přesupek stejné váhy. Příběh se odehrává v moderní Moskvě, v ruchu velkoměsta se hlavní postava Jiný, Světlý 5.kategorie Anton Goroděckij pokouší zabránit Temným v porušování Dohody.

O noční hlídce

29. března 2012 v 13:28 | Hakky Life |  Ostatní
(podle stejnojmeného románu Sergeje Lukyanenka....Současná Moskva v boji mezi silami "světla" a "tmy")

Děj se odehrává v současné Moskvě, kde probíhá boj mezi silami "světla" a "tmy" trvající již celá staletí. Legenda vypráví o dávném dnu, kdy armády světla a tmy sváděly krvavý a nelítostný boj. Jejich síly byly vyrovnané a ani jedna strana nedokázala zvítězit. Nekonečné krveprolití šlo ukončit jediným způsobem - uzavřením křehkého příměří. Každá strana vybrala své nejlepší muže, kteří na jeho dodržování dohlíželi. Vojáci světla, známí jako Noční hlídka, vedeni Geserem (Vladimir Menshov), zodpovídali za dodržování příměří v době tmy. Byla to skupina tzv. "jiných", kteří žijí mezi lidmi, ale mají na rozdíl od obyčejných smrtelníků nadpřirozené schopnosti, kterých využívají k tomu, aby je ochránili před upíry, vlkodlaky a zaklínači narušujícími příměří. Naopak, vojáci temnoty a jejich Denní hlídka vedená Zavulonem (Victor Verzhbitsky) dohlížejí na to, aby vojáci světla nepřekračovali své pravomoce a nelikvidovali bezdůvodně ty temné, kteří dodržují příměří.

Tímto způsobem byla rovnováha udržována po celá staletí. Ale za příměřím zůstává nedůvěra a nenávist a neutuchající strach, že se naplní starodávné proroctví, které hovoří o příchodu "velkého jiného", který vše změní. Podle legendy, tento "velký jiný" povstane a bude sveden temnou silou, čímž zničí rovnováhu a ponoří svět do obnovené války mezi temnem a světlem. Ten čas právě nastal...

Znění dohody Jiných

29. března 2012 v 13:27 | Hakky Life |  Ostatní
Plné znění Dohody zní takto:Jsme Jiní.
Sloužíme různým silám,
ale v šeru není rozdílu mezi absencí Tmy
a absencí Světla.
Náš zápas je s to celý svět zničit.
Proto uzavíráme Velkou dohodu o příměří.
Každá strana bude žít podle svých zákonů.
Každá strana bude mít svá práva.
Svá práva a své zákony proto navzájem omezujeme a přizpůsobujeme.
Jsme Jiní.
Vytváříme Noční hlídku,
aby síly Světla mohly dohlížet na síly Tmy.
Vytváříme Denní hlídku,
aby síly Tmy mohly dohlížet na síly Světla.
Za nás za všechny rozhodne Čas.

Postcrossing 04

29. března 2012 v 11:06 | Hakky Life
Nejsem tolik aktivní, ale posílám 1x měsíčně pohled.

Jen tak z hecu ...

20. března 2012 v 15:41 | Hakky Life |  Rubrika: 18 +
Oda na A.C.T.A.

A.C.T. A to je velká past,
může, ale sama krást.
Jako pes má svoji kost,
tak a.c.t.a má svůj vlastní post.

Na a.c.t.u jsme lidi krátcí,
stejně se mám nevyplácí.
A.C.T.A bude legrace,
my budeme bez práce!

Bez filmů a bez muziky ...
Bez reklam a bez recenze ...


Život v České republice?

5. března 2012 v 13:22 | Hakky Life |  Kritika

Když se ekonomika řítí do pekel a 6 kusů vajíček stojí 52 korun českých. Takhle to dnes vypadá na pultech obchodů v české republice a proč? Protože Evropská unie zpřísnila chov drůbeže. Proč to ovšem udělala nevíme. Možná abychom nechytli ptačí chřipku. Přikláním se k návrhu, že si koupím vlastní slepice a budu na nich chovat vyjde mě to levněji než vejce na pultech našich velkoobchodů.


Do Čech ...

5. března 2012 v 13:21 | Hakky Life |  Příběhy
Do Čech …

Plán byl prostý dostat se do České republiky, ale jak se s nimi domluvit to už byl jiný oříšek. Protože nikdo nevěřil nikomu a když už někdo někomu věřil bál se aby ho nesebrali smrtijedi. Bylo to stresující pro obě strany. Já se zase bála, aby mě nechytl někdo z jejich strany. Bůh ví koho tam mají může tam být spící agent a já byla výborná oběť jelikož jsem nevědomky naštvala pomalu polovinu smrtijedů u pána zla.

Ovšem dostat se do ČR bylo trošku těžší než jsem předpokládala. Znáte to ne? Přemístíte se rychle do České republiky a náhle se rozmáznete o jakousi pomyslnou hranici, která je obepíná celou republiku. Tohle by mě opravdu nenapadlo ovšem když jsem ležela na zemi se zlomeným nosem a bolestí zad pochopila jsem, že tudy cesta nevede.
Každá tato bariéra má svoje slabá místa. Vydala jsem se tedy tiše kolem oné věci, která modře světélkovala. Tohle neudělali smrtijedi to by mne už dávno zabilo. Pomalinku jsem se procházela okolo modré příjemně vrnící bariéry.

V tom vedle mne něco ruplo. Z lesa vyšel obrovský vlk s jedním uraženým tesákem a jizvou přes oko. Jeho modré oči svítily ve tmě. Měla jsem pocit, že je to odraz od silového pole. Vytáhla jsem za zády hůlku a pomalu na něho namířila.
"Jdi pryč … nechci ti ublížit, ale pokud jsi jeden z nich budu muset … říkám ti to po dobrém … odejdi!"
Vlk se ani nehnul vypadal, že o něčem přemítá a hleděl na kůlku jako by ji znal. V tu chvíli se proměnil v čaroděje s rozcuchanou hlavou a úsměvem na tváři. Měl krásné hnědé vlasy a v nich modré pruhy. Vypadalo to šíleně.
"To bych mohl říci taky!" koukl se na mě a zamračil se. Jeho oči byly teď zelené. Prohlížel si mě a pak nakonec trochu povolil hůlku. Já ne.
"Jak tobě mám věřit, že jsi proti těm sviním?" koukl se na les za sebou. Snad to bylo jen z legrace nebo ne ovšem oba dva jsme ve stejnou dobu použili nitrozpyt.

*Stojím na ulici a kolem mne proletěla první kletba utíkám, ale trefuje mne do zad ……… Bežím tichou ulicí a volám babičku nikdo se ovšem neozývá. ……… Ležím v cele držím v ruce vodu kývu se ze strany na stranu a pláču ve chvíli dojde smrtijed vykopává mi vodu z ruky a střepy se mi zařezávají do rukou*

On taky nevypadal, že by si tohle užíval.

*Ležel na zemi a snažil se dosáhnout na dívku, která byla chladná a ledová. "Ne Emie …!!!" ……… Sklání se nad svojí dcerkou, která je vedle jeho ženy bohužel také mrtvá. Její blonďaté vlásky jsou rozházeny v trávě a její oči se usmívají přitom už nikdy nebude slyšen její smích ani pláč. ……… Stojí nad smrtijedem a míří na něho. "Nemohu tebe zabít ty svině i kdybych chtěl!" řval na něho.*

Obraz se rozplynul a já narazila do stromu. Musela jsem toho mnoho vstřebat. Ten chlap měl sakra blbý život. Já na rozdíl od něho aspoň trpěla sama on ztratil celou rodinu. Koukla sem se mu do očí i on vypadal zmoženě. Zavrtěl hlavou.
"Jsem Wulf …" natáhl ke mně ruku. Stiskla jsem mu ji. "Anna …" A tak jsem se setkala s prvním z odboje.