Září 2011

Doporučuji: Brána je dokořán

26. září 2011 v 9:55 | Hakky Life |  Ostatní
Nudí vás novodobé knihy? Proč tedy nečíst i ty staré knihy. Já osobně doporučuji Brána je dokořán z roku 1948. Spisovatelem je Upton Sinclair. Kniha pojednává o špionáži pro Ameriku a Francii v 2 světové válce a před válkou. Moc mě to zaujalo i když je stará jak metuzalém. Dost čtivá až na místa. Někdy jste v Německu a jindy ve Francii. Hlavní hrdina je obchodník s obrazy Lanny, který nedopatřením se stane dvojím agentem ... nebo spíše agentem. Pomáhá proti N8493tům (prosím čísla si přeložte bez háčků na klavesnici nechceme mít přece problémy, že? Moje kódy neopičit se!) podzemí což je hnutí za práva v Německu. Tito lidé simpatizují s komunisty (WoW. A toto není zakázané ...? Když lidi simpatisují s komanči? Co to taky zakázat vy imbecilové ... omluva čtenářům nadávám někomu jinému.) Tento muž se dostává do nebezpečí ... více neprozradím nebo bych se tu musela rozčílit.

Morálka

18. září 2011 v 18:06 | Hakky Life |  Škola
Morálka

Je systém mravních norem jako nepsaných pravidel chování závazných v určitém lidském společenství a předávaných ústní tradicí z generace na generaci.

Původ je z ŘÍMSKÉHO: MOS nebo též MORALIS.
Poprvé ho použil římský řečník Marcus Tullius Cicero z přelomu 2. a 1. století před Kristem. Použil to jako ekvivalent k řeckému slovu Etos.

Etika

18. září 2011 v 17:59 | Hakky Life |  Škola
Etika
Etika je filozofická disciplína tj. vědní obor, který se zabývá zkoumáním morálky a mravnosti. Zkráceně se dá říci, že etika je věda o morálce.

Pojem etika má původ ve staré ŘEČTINĚ: Ethos = obyčej, zvyk nebo mrav. Tento pojem poprvé použil řeský filosof Aristoteles ve 4. století před Kristem, k označení části filosofie, která se zabývala morálkou a mravností.

Kartářky

1. září 2011 v 19:47 | Hakky Life |  Esoterika
Karty nám pomáhají už od staré Číny. Každý člověk, který někdy zkusil kartářství vám potvrdí, že je krásný pocit, když zjístíte, že jste měli pravdu. Karty může vykládat každý, ale ne už každý je pochopí. Karet je různá škála, ale nejznámější jsou tarotové karty. Velký a malý tarot. tyto karty vám řeknou budoucnost i minulost, co máte zlepšit a co máte vynechat. Pomáhají i při nemocích. Každá kartářka vám řekne, že si nemůžete vykládat sami sobě. Každá kartářka má svoje karty a na ty ji nikdo nesmí máknout.

Mám taroty a andělské karty harmonie a lásky. Všechny jsou super a už mi pomohli tolikrát. Zkuste jestli máte chuť. Já zkusila a chytlo mě to :)